Preparat w ampułkach zapobiegający wypadaniu włosów

  • Aktualny stan magazynu: 0
  • Opis

Przeznaczony jako kuracja prewencyjna bądź podtrzymująca efekty uzyskane po stosowaniu preparatu radykalnie zapobiegającemu wypadaniu włosów bądź po kuracji z zastosowaniem ampułek z cytokinami. W przypadku wypadania włosów w nadmiernej ilości, jest niezbędne natychmiastowe i systematyczne działanie zapobiegające nasilaniu się problemu. W tym celu konieczna jest stymulacja krążenia skóry głowy, zapewniająca skuteczniejsze wnikanie substancji aktywnych. Funkcją ampułek jest dostarczenie substancji i mikroelementów potrzebnych do tworzenia keratyny włosa i pobudzenie komórek odpowiedzialnych za powstawanie nowych włosów. Składnikiem aktywnym, wysokoskoncentrowanym są proteiny placenty i amniotic fluid (komórki macierzyste pochodzenia zwierzęcego).

Preparat posiada również hydrolizowaną surowicę białkową, która przeciwdziała starzeniu się włosów. Kolejnym składnikiem jest pantenol i hydrolizowane glikozaminoglikany, które zatrzymują wodę w naskórku i zmniejszają napięcie antystatyczne. Zawartość drożdży przyspiesza porost włosów. Witamina PP poprawia ukrwienie skóry głowy, zwiększając cyrkulację krwi, osocza i limfy w kapilarkach otaczających cebulki włosów. Efektem tego jest zahamowanie wypadania. Witamna B6 (pirydoksyna) jest biokatalizatorem przemian glikogenowych, czego efektem jest przyspieszenie procesów dostarczania substratów budulcowych do tworzenia łodygi włosa. Bierze również udziały w syntezie hemoglobiny, tym samym zwiększa natlenienie włosa. Biotyna (Witamina B7) jest koenzymem niezbędnym do kumulacji siarki w tzw. macierzy włosa, jej niedobory skutkują rozerwaniem mostków disiarczkowych, co powoduje urywanie się włókna włosowego.

Polecany na:

  • Łysienie androgenowe,
  • Łysienie anagenowe,
  • Łysienie telogenowe,
  • Łysienie polekowe,
  • Łysienie spowodowane stresem,
  • Łysienie pociążowe.

Aplikacja: Stosować jedną ampułkę codziennie przez trzy tygodnie. Delikatnie wmasować. Następnie stosować dwie ampułki w tygodniu przez okres trzech miesięcy. Nie spłukiwać. Stosowany do podtrzymania efektów wcześniejszych kuracji na wypadanie włosów.

Pojemność: 6 ampulek x 10 ml. Nie testowany na zwierzętach.

×

Log in