Control

Trychologiczny lotion do problemów z łupieżem i innymi keratozami

Lotion Control

Lotion rekomendowany w zaburzeniach proliferacji komórek skórno-naskórkowych.

Wprowadź do swojego salonu

Uzupełnij krótki formularz kontaktowy, aby nasz przedstawiciel skontaktował
się z tobą i przedstawił ci naszą ofertę.

Produkt polecany na:

.

  • łupież suchy
  • łupież tłusty
  • łuszczycę
  • łojotokowe zapalenie skóry (ŁZS)
  • inne keratozy
  • pirytronian cynku

Polecany przy różnych rodzajach keratoz: łupież suchy, łupież tłusty, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry (ŁZS) i inne hiperkeratozy. Lotion zawiera piroctone olamine, który działa przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie. Takie działania są istotne w przypadku keratoz indukowanych przez Malassezia spp i inne drobnoustroje. Piroctone olamine zmniejsza stopień rotacji komórek w dermatozach hiperproliferacyjnych, co prowadzi do wzmocnienia i spójności warstwy rogowej.

Istotnym składnikiem lotionu jest wyciąg z Fomes Officinalis. Wyciąg z Fomes Officinalis wpływa na inhibicję gruczołów łojowych redukując produkcję sebocytów. Ponadto działa ściągająco na pory, co pozwala utrzymać prawidłową higienę okołomieszkową i kondycję skóry. Obecność mentolu w składzie, który ma właściwości przeciwświądowe pozwala na zniwelowanie rumienia i stanu zapalnego jaki towarzyszy dermatozom z hiperkeratynizacją.

Istotnym dopełnieniem składu lotionu jest alantoina, która odpowiada za utrzymanie biofilmu wyrównującego hydratację komórek warstwy rogowej. Jednocześnie alantoina wpływa na przyspieszenie procesu gojenia się ran wynikających ze świądu, który towarzyszy stanom zapalnym w keratozach. Jej działanie wzmagają hydrolizowane proteiny drożdży, które są humektantem i pełnią funkcję nawadniania warstwy rogowej.

Lotion wzbogacony został o witaminy z grupy B - nikotynamid (witamina B3), pantenol (witamina B5), pirydoksyna (witamina B6), biotyna (B7). Nikotynamid reguluje pracę gruczołów łojowych i wydzielanie sebum. Pantenol przyspiesza gojenie się ran i podrażnień poprzez stymulację aktywności fibroblastów. Pirydoksyna kondycjonuje procesy proliferacyjne komórek. Biotyna odpowiada za wygładzenie i nawilżenie skóry oraz zapobiega nawrotom zmian rumieniowo-złuszczających.

Sposób aplikacji produktu

Stosować preparat codziennie.

Dokładnie aplikować na skórę głowy.
Nie spłukiwać.

Szampon nie zawiera parabenów, silikonów, sulfatydów.

KOSMETYKI DERMOTRYCHOLOGICZNE

Poznaj rekomendowane
produkty dla najpopularniejszych
schorzeń trychologicznych

Zapytaj o ofertę

Uzupełnij krótki formularz kontaktowy, a nasz przedstawiciel skontaktuję się z tobą, aby przedstawi ci naszą ofertę.

TOP