Vitalis

Szampon hamujący wypadanie włosów z peptydowym kompleksem MPC™

Szampon Vitalis

Szampon przeznaczony do codziennego mycia głowy, zawiera kompleks MPC™, który jest opatentowaną formułą łączący peptydy i cytokiny.

Wprowadź do swojego salonu

Uzupełnij krótki formularz kontaktowy, aby nasz przedstawiciel skontaktował
się z tobą i przedstawił ci naszą ofertę.

Produkt polecany na:

.

  • łysienie androgenowe
  • łysienie anagenowe
  • łysienie telogenowe
  • łysienie polekowe
  • cytokiny
  • mleczne proteiny
  • hydrolizowany kolagen
  • Kompleks peptydowy MPC™

Mleczne proteiny w połączeniu z czynnikami wzrostowymi i cytokinami odgrywają niezwykle ważną rolę w indukowaniu cyklu anagenowego nowych włosów. Mianowicie biorą udział w stymulacji wyspecjalizowanych komórek mezynhemalnych w brodawce włosowej. Ponadto mleczne proteiny wzmacniają łączenia aminokwasowe, dzięki czemu włosy są sprężyste i odporne na uszkodzenia.

Ważną rolę w ampułkach odżywają zawarte w składzie cytokiny, które są typem białek sygnalizujących. Sygnały wysyłane przez cytokiny – „inteligentne molekuły” stymulują komórki macierzy do proliferacji. Dzięki czemu komórki brodawki włosowej hamują proces utraty włosów. Cytokiny wykazują działanie interdyscyplinarne i synergistyczne, co umożliwia wielu receptorom i ligandom aktywowanie szlaków biochemicznych odpowiedzialnych za tworzenie się keratyny (podstawowego budulca włosa).

Funkcja inteligentnej inicjacji procesów fizjologicznych w brodawce mieszków włosowych jest niezwykle ważna w przypadku długofalowej utraty włosa, ponieważ cytokiny „uczą” struktury molekularne regularnych procesów oraz nadzorują ich przebieg. Efektem tego jest powrót fazy anagenowej włosa do prawidłowego czasu jej trwania oraz systematyczna produkcja keratyny, czyli zachowanie prawidłowego wzrostu włosa.

Szampon VITALIS wzbogacony został o hydrolizowany kolagen, który dba o odpowiednią hydratację skóry i włosów. Jednocześnie pielęgnuje i nadaje włosom elastyczność.

Sposób aplikacji produktu

Umyć włosy szamponem. Dokładnie spłukać. Zaaplikować szampon ponownie.

Pozostawić na 5-10 minut. Spłukać.

Szampon nie zawiera parabenów, silikonów, sulfatydów.

KOSMETYKI DERMOTRYCHOLOGICZNE

Poznaj rekomendowane
produkty dla najpopularniejszych
schorzeń trychologicznych

Zapytaj o ofertę

Uzupełnij krótki formularz kontaktowy, a nasz przedstawiciel skontaktuję się z tobą, aby przedstawi ci naszą ofertę.

TOP